Ing. Michal Velička - představení předsedy

Narodil jsem se v Brně, ve kterém také s rodinou celý život žiji, vychováváme zde syna Filípka a dceru Nelinku. Kohoutovice jsou mojí srdeční záležitostí. Jestliže se o Brnu říká, že je speciální, naše městská část zase patří k nejkrásnějším. Svou svěží zelení, klidnou atmosférou, dobrými sousedskými vztahy. To však zdaleka neznamená, že není co zlepšovat. Právě naopak. To byl hlavní důvod, proč jsem před devíti roky vstoupil do Občanské demokratické strany. Dost mi vadilo, že vedení městské části jen mluvilo a slibovalo, ale „skutek utek“. Jsem „odkojen“ soukromým sektorem, a dobře vím, jak zlepšit práci úředníků. A kromě znalostí mám i chuť změnit věci, co mi hodně vadí.    

Většina obyvatel bydlí v nájemních bytech, které vlastní město. To není ideální, o svůj majetek se nejlépe stará skutečný vlastník. Magistrát až k nám těžko dohlédne. Proto budu prosazovat převod bytů jejich uživatelům. Ale jen za slušných a transparentních podmínek, za rozumnou cenu a bez zbytečné byrokracie.

Občanská vybavenost v Kohoutovicích je na slušné úrovni, ale já vidím prostor pro zlepšení a další rozvoj. Mám vizi spočívající ve spojení nabídky lokálních produktů a podpoře jejich dodavatelů. Co třeba obchodní místo, které by vyhovovalo polohou, možností zaparkovat i sortimentem zboží? Nechceme hernu a krámky, připomínající asijskou tržnici. Mám představu, kde ho postavit a jak bude vypadat.

Trápí mne neutěšený stav dopravy. Nová moderní sídla se neobejdou bez podzemních garáží. Ale co se čtyřkolovými miláčky ve starším panelovém sídlišti? Hodně by pomohly parkovací domy. Podpořím stavbu dvou vícepodlažních parkovacích domů, které mohou ve velmi krátké době uspokojit poptávku tam, kde lze jen těžko zaparkovat.

Pomozte zlepšit naše krásné Kohoutovice! Občanská demokratická strana je spolehlivý partner. Máte moje slovo!  

 

Máte i Vy nějaký motiv se přidat k nám a pomoci změnit nejen naši městskou část? Byli bychom velmi rádi.